Bozüyük'te "Okulca okuyoruz" kitap okuma etkinliği

Bozüyük'te "Okulca okuyoruz" kitap okuma etkinliği
Bozüyük'te "Okulca okuyoruz" kitap okuma etkinliği
- Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından "Okulca okuyoruz" adlı kitap okuma etkinliği düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından "Okulca okuyoruz" adlı kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Okul Müdürü Hanife Altınbek, Kütüphaneler Haftası nedeniyle okul bahçesinde öğretmen ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte, kitapların, geçmişten bu güne bilgi taşıyan, duygu ve düşünceleri gelecek kuşaklara aktaran en etkili araç olduğunu belirterek, kitapsız bir yaşamın, kör, sağır ve dilsiz yaşama anlamına geldiğini söyledi.

Türkiye 'nin okuma alışkanlığı raporuna göre, günde ortalama 5 saat televizyon seyreden Türk halkının, kitap okumaya yılda yalnızca 6 saat vakit ayırdığını dile getiren Altınbek, "Galiba bizler televizyonu okuyor, kitapları ise seyrediyoruz. Geçen vaktimizin onda birini okumakla geçirseydik, boş laf edecek ne az sözümüz olurdu öyle değil mi? Çünkü o zaman konuşmadan önce düşünmek zorunda kalırdık. Düşündükçe de cahilliğimizi görür, sessizliğimize sarılıp okumaya, öğrenmeye, bilmeye, anlamaya can atmaz mıydık? Atatürk , kitaplarından edindiği bilgiler ışığında yeni bir toplum meydana getirmiştir" dedi.

Etkinlikte, öğretmen ve öğrenciler, ders saati boyunca kitap okudu.