Bozüyük'te polisten mahalle toplantısı

Bozüyük'te polisten mahalle toplantısı
Bozüyük'te polisten mahalle toplantısı
- Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği tarafından "Mahalle toplantısı" yapıldı

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği tarafından "Mahalle toplantısı" yapıldı.

TDP Büro Amiri Adem Özay Cengiz, Yeni Mahalle'de bir kahvehanede yapılan toplantıda, evden hırsızlık konusuyla ilgili çeşitli uyarlılarda bulundu.

Evden hırsızlık olaylarının özellikle yaz aylarında ve Ramazan ayı süresince meydana geldiğini ifade eden Cengiz, "Evden çıkmadan önce kapı ve pencereleri kontrol etmeliyiz. Evden kısa süreli ayrılmalarda komşuya adres ve telefon numarası bırakalım. Evlerde kapı zili çalan ve komşuları hakkında bilgi isteyen kişileri polise bildirelim. İmkanlar dahilinde kamera ve alarm sistemi taktıralım. Evden ayrılmadan önce bir odanın lambasının açık bırakalım ve kapı önüne ayakkabı koyarak evde bir şahsın olduğu izlenimi verir. Seyyar satıcıları içeri almayalım. Ziynet eşyalarını yatak ve oturma odasında saklamayalım" ifadesinde bulundu.

Cengiz, çevredeki şüpheli kişilerin "155 polis imdat" hattına bildirilmesini istedi.