Bozüyük'te sandık kurulu görevlilerine kurs

Bozüyük'te sandık kurulu görevlilerine kurs
Bozüyük'te sandık kurulu görevlilerine kurs
BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde, 7 Haziranda yapılacak genel seçimlerde görev yapacak sandık kurulu görevlilerine eğitim verileceği bildirildi.Halk...

BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde, 7 Haziranda yapılacak genel seçimlerde görev yapacak sandık kurulu görevlilerine eğitim verileceği bildirildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Rıdvan Güner, yaptığı açıklamada, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla Türkiye genelinde bulunan tüm Halk Eğitimi Merkezlerinde "Sandık kurulu" görevlilerinin eğitimi konulu sertifika programının başlatılacağını söyledi.

Kursun, İlçe Seçim Kurulu görevlilerince verileceğini dile getiren Güner, "Bu kapsamda, kurumumuzda da 8 saatlik kurs açılacak. Kursa katılanlara sertifika verilecek. Kurslarımız hafta içi akşam ve hafta sonu olarak planlanmaktadır. Görev almak isteyenler müdürlüğümüze müracaat edebilirler" dedi.

Güner, kursa katılmak için ilkokul mezunu olmak ve görevin gerektirdiği işleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmanın yeterli olduğunu sözlerine ekledi.