Bozüyük'te "Sentetik uyuşturucu sorunu" semineri

Bozüyük'te "Sentetik uyuşturucu sorunu" semineri
Bozüyük'te "Sentetik uyuşturucu sorunu" semineri
- Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından öğretmenlere yönelik "Sentetik uyuşturucu sorunu" konulu seminer düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından öğretmenlere yönelik "Sentetik uyuşturucu sorunu" konulu seminer düzenlendi.

Dr. Sıtkı Karaca, Halk Eğitim Merkezi Salonundaki seminerde, ülkedeki yeni tehlikenin adının bonzai olduğunu belirterek, bonzai'nin tehlikeli bir sentetik uyuşturucu olduğuna dikkat çekti.

Bonzai'nin, 2004 yılından bu yana ülkede kullanılmasına rağmen laboratuvar tetkiklerinin ardından 2010 yılında ancak tespit edildiğini anlatan Karaca, " Çin ve Hindistan 'da üretilerek piyasaya sürülen bonzai 11 yılda 45 çeşit olarak üretilmiştir. Bonzai'yi piyasaya sürenler, bir neslin yok olmasını önemsemiyor. Yasaklayarak çözülemiyor olunsa bile 18 yaş altındaki çocuklarımızın bonzai ile tanışmalarına izin vermemeliyiz. Bu konuda çok titiz ve dikkatli olmamız gerekiyor. Veli ve öğretmenlere çok daha büyük sorumluluklar düşüyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Hindistan

  ,

  Bilecik

  ,

  YAŞ

  ,

  Çin

  ,

  eğitim