Bozüyük'te sokak hayvanları için kulübe yaptı

Bozüyük'te sokak hayvanları için kulübe yaptı
Bozüyük'te sokak hayvanları için kulübe yaptı
BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde bir kişi, sokak hayvanlarının kış şartlarında korunması için evinin önüne kulübe yaptı.Kasımpaşa Mahallesi İsmet...

BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde bir kişi, sokak hayvanlarının kış şartlarında korunması için evinin önüne kulübe yaptı.

Kasımpaşa Mahallesi İsmet İnönü Caddesi'nde yaşayan Hakan Alkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte 3 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle sıcaklığın sıfırın altına düştüğünü ve sokak hayvanlarının donma tehlikesi yaşadığını söyledi.

Kendi imkanlarıyla ısı yalıtımında kullanılan strafor ve silikondan yaptığı kulübenin en azından birkaç sokak hayvanına barınma imkanı sağlayabileceğini belirten Alkan, şunları kaydetti:

"Bazen birkaç kediyi evime alıp, barındırmaya çalışıyorum. İnternette gezinirken bir kulübe gördüm ve aynısını ısı yalıtımında kullanılan strafor ve silikon yardımıyla yaptım. İçine kedi ve köpek maması bırakarak evimin önüne koyduğum, inşallah birkaç tane de olsa sokak hayvanının hayatını kurtarır. Bu kulübe için hiçbir masraf yapmadım tamamen evde bulunan malzemelerden yaptım. Herkes bunun gibi bir kulübe yaparak evinin önüne koysa çok sayıda sokak hayvanı açlık çekmez ve soğukta donmaz."

Alkan, kulübenin üzerine "Lütfen almayın, sokak hayvanları içindir" yazarak kulübeye zarar verilmemesini istedi.


  ETİKETLER:

  İsmet İnönü

  ,

  Bilecik

  ,

  kış

  ,

  kedi

  ,

  kar