Bozüyük'te terör olaylarına tepki

Bozüyük'te terör olaylarına tepki
Bozüyük'te terör olaylarına tepki
- ADD Bozüyük Şube Başkanı Aksu: "Sadece teröre karşı çıkmak yetmez. Terörün kaynaklarını kurutmak ve terörün arkasındaki küresel güçlere de açık ve net tavır konulmalıdır"

BİLECİK (AA) - Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bozüyük Şube Başkanı Mustafa Aksu, "Sadece teröre karşı çıkmak yetmez. Terörün kaynaklarını kurutmak ve terörün arkasındaki küresel güçlere de açık ve net tavır konulmalıdır" dedi.

Aksu, dernek binasında, CHP Bozüyük Kadın Kolları Başkanı Şengül Hitit ve Tüketici Hakları Derneği üyelerinin katıldığı basın açıklamasında, bölücü terörün, yine can almaya başladığını ve kalleşçe tuzaklanarak yollara yerleştirilen bombaların kirli eller tarafından patlatıldığını belirtti.

PKK 'nın, ülkenin ulus ve üniter devlet yapısını bozmak, iç savaş ve etnik çatışma çıkarmak için görev yaptığını vurgulayan Aksu, şöyle konuştu:

"Son iki ayda ülkemizin ve milletimizin güvenli bir şekilde yaşamasını sağlamak için büyük zorluklar ve tehlikeler içinde görev yapan 60 fidanımız, terör örgütü tarafından şehit edildi. Askerlerimizin, polislerimizin ve yurttaşlarımızın canlarına kasteden terör örgütünü, teröre destek olanları ve arkalarındaki küresel güçleri şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz. Terör örgütünün hangi amaca hizmet ettiği belli. Ülkemiz ve milletimiz, bu beladan ve küresel güçlerin kıskacından mutlaka kurtulmalıdır. Sadece teröre karşı çıkmak yetmez. Terörün kaynaklarını kurutmak ve terörün arkasındaki küresel güçlere de açık ve net tavır konulmalıdır."

Öte yandan bir grup genç , İsmet İnönü Caddesi'nde bir araya gelerek, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü. Grup burada, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra dağıldı.