Bozüyük'te Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi sergisi

Bozüyük'te Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi sergisi
Bozüyük'te Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi sergisi
BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde el sanatları sergisi açıldı.Bir...

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde el sanatları sergisi açıldı.

Bir alışveriş merkezindeki sergi açılışına, Bilecik İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Burak Öztop, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Ömer Balcı, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Kadir Keskin, Bozüyük Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Osman Turgut Ertem, Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Rıdvan Güner ve tedavi gören hastalar katıldı.

Bilecik İl Sağlık Müdürü Yılmaz, yaptığı konuşmada, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'nin, Sağlık Bakanlığı'nın çok önem verdiği çalışmalardan bir tanesi olduğunu belirterek, "Şu anda 206 hasta bu kurumdan faydalanıyor. Ruhsal anlamda bozukluğu olan hastalarımızı çeşitli faaliyetlerle topluma kazandırmak için, kişisel ihtiyaçlarını görebilecekleri, ailelerine yük olmaktan kurtulabileceklerini bir hale getirebilmek için çalışma gösteriyoruz. 206 hastamızdan günlük 20 ila 30'u bu faaliyetlere katılıyor. Bu çalışmalarımıza Halk Eğitim Merkezimiz ve usta öğreticilerimiz de destek veriyor" dedi.

Yılmaz ve beraberindekiler açılışın ardından sergiyi gezdi.