Bozüyük'te umreye gideceklere seminer

Bozüyük'te umreye gideceklere seminer
Bozüyük'te umreye gideceklere seminer
BİLECİK (AA) - Bozüyük İlçe Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığınca 24 günlük umreye gideceklere seminer verildi.İlçe Müftüsü Burhan Çakır,...

BİLECİK (AA) - Bozüyük İlçe Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığınca 24 günlük umreye gideceklere seminer verildi.

İlçe Müftüsü Burhan Çakır, Kasımpaşa Merkez Camisi'ndeki seminerde, umrecilerin, Mekke'de Allah'ın, Medine'de ise Hazreti Muhammed'in misafirleri olduğunu söyledi.

Umre ibadetinin önemini anlatan Çakır, şunları ifade etti:

"Allah rızası için gideceğiniz bu kutsal mekanlarda halinize, hareketinize, tavrınıza, ağzınızdan çıkan konuşmalara dikkat edin. Her gün Kabe'ye 120 rahmet iner. Allah'ın rahmeti kime denk gelirse o artık cenneti garantilemiştir. Bunun 60'ı Kabe'yi tavaf edenlere, 40 rahmeti namaz kılanlara, 20 rahmeti de Kabe'yi seyredenlere. Şeytan bizimle orada daha çok uğraşıyor. Biz oraya dostluklarımızı arttırmak, maneviyatımızı güçlendirmek, namazlarımıza dikkat etmek, ağzımızdan çıkacak güzel sözlerin artması için gidiyoruz. Ama orada ufak şeyler için kalp kırılıyor. Orada kılınan bir namaz yüz bin namaza denk ise, orada işlenecek günahların da kat kat fazla olduğunu unutmayın."