Bozüyük'teki Belediye meclis toplantısı

Bozüyük'teki Belediye meclis toplantısı
Bozüyük'teki Belediye meclis toplantısı
BİLECİK (AA) - MHP Bozüyük İlçe Başkanı Mehmet Karuk, partisinin ve CHP'li meclis üyeleri tarafından, meclis üyelerinin çatısı çöken kapalı pazar...

BİLECİK (AA) - MHP Bozüyük İlçe Başkanı Mehmet Karuk, partisinin ve CHP 'li meclis üyeleri tarafından, meclis üyelerinin çatısı çöken kapalı pazar yerinde inceleme yapılması ve diğer konularda verilen önergelerin gündeme alınmamasını, Bozüyüklülerin dikkatine ve yorumuna sunduklarını kaydetti.

Karuk, İlçe Teşkilatı'nda düzenlediği basın toplantısında, kentte yoğun kar yağışı sonrası kapalı pazar yerinin çatısının çökmesiyle esnafın mağdur olduğunu savunarak, sorunun çözümünü beklediğini söyledi.

Yetkilileri sorumluluk sahibi olmaya davet eden Karuk, şöyle konuştu:

"İlçemiz bu mağduriyetleri yaşarken, hükümetin bazı yetkililerinin sorumluluk alanında oluşan sorunların bir daha yaşanmamasını istiyoruz. Milletimiz, bize sorunları tespit etmek ve çözüm üretmek, yetki sahiplerini gerektiğinde uyarmak ve çözüm önermek için muhalefet görevi vermiştir. Elbette ki yapıcı ve çözüm üreten bir muhalefet anlayışı ile bu uyarılarımızı kamuoyunun yorumuna ve takdirine sunuyoruz. Böyle felaket zamanlarında birlikten ve beraberlikten yanayız. Ocak ayı meclis toplantısında MHP'li ve CHP'li meclis üyeleri tarafından sorumluların bulunması için komisyon kurulması talebi Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve meclis üyeleri tarafında reddedilmiştir. Partimizin ve CHP'li meclis üyeleri tarafından meclis üyelerinin, çatısı çöken kapalı pazar yerinde inceleme yapılması ve diğer konularda verilen önergelerin gündeme dahi alınmamasını, Bozüyüklü hemşerilerimizin dikkatine ve yorumuna sunuyoruz."