Bozüyük'teki Belediye meclis toplantısı

Bozüyük'teki Belediye meclis toplantısı
Bozüyük'teki Belediye meclis toplantısı
- AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı Çetin: "Yoğun kar yağışının sadece ilçemizde değil, bölgemizin tamamında etkili olduğu bir gerçektir"

BİLECİK (AA) - AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı Mesut Çetin, yoğun kar yağışının, sadece Bozüyük'te olmadığını bölgenin tamamında etkili olduğunu bildirdi.

Çetin, İlçe Teşkilatında düzenlediği basın toplantısında, Aralık ayı sonunda başlayan yoğun kar yağışı sonrası kapalı pazar yerinin çatısının çöktüğünü hatırlatarak, kazanın pazarın kurulmadığı gün yaşanmasının sevindirici tarafı olduğuna dikkat çekti.

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında kriz masası oluşturularak olayın her yönüyle değerlendirilip acil eylem planları geliştirildiğini ifade eden Çetin, şunları söyledi:

"Bu doğrultuda çöken pazar yerinin belediye içerisinden oluşturulacak bir ekip tarafından incelenmesi yerine mahkemeye intikal ettirilerek ve mahkemenin tayin edeceği bilirkişiler tarafından inceleme yapılarak çözümlenmesinin daha doğru olacağı benimsenmiştir. 5 Ocakta yapılan meclis toplantısında CHP 'li belediye meclisi üyeleri tarafından belediye meclisinden bir inceleme komisyonu kurulması sözlü olarak önerilmiş, bu konu mecliste tartışılmıştır. Aynı zamanda 2 Şubatta da CHP'li ve MHP 'li meclis üyeleri tarafından aynı konu tekrar gündeme getirilmiştir. Mahkemeye iletilmiş bir konunun mecliste neden tartışıldığına anlam veremeyerek AK Partili meclis üyeleri tarafından reddedilmiştir. Sizin mahkemeye, adalete güveniniz mi yokta bu konuyu sürekli meclise getiriyorsunuz? MHP grubu kapalı pazarla ilgili 'AK Parti tarafından yapılmak istenen nedir? Neyin ve nelerin üzeri kapatılmak istenmektedir? Burada kimler korunmaya çalışılmaktadır?' şeklinde açıklama yapmışlar. Bizim belediyemiz 70 bin kişinin hakkını gözeterek, kimseye peşkeş çekmeden, rantçı sistemleri elinin tersiyle iterek, adalet yerini bulsun diye konuyu mahkemeye intikal ettirmiş ve mahkemenin vereceği karara herkesin saygı duymasını istemiştir. Yoğun kar yağışı sadece ilçemizde değil, bölgemizin tamamında etkili olduğu bir gerçektir."