Bozüyük'ten kısa kısa

Bozüyük'ten kısa kısa
Bozüyük'ten kısa kısa
BİLECİK (AA) - Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Bozüyük İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü desteğiyle düzenlenen "Tarımsal...

BİLECİK (AA) - Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Bozüyük İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü desteğiyle düzenlenen "Tarımsal lojistik ve helal gıda güvenliği" semineri sona erdi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız, sertifika törenine, özellikle yurt dışına çıkıldığında ne alınabileceği bilinmediği için aç kalındığını anımsatarak, "Bu işin helalini de mutlaka ön plana almak zorundayız. Zaten helal olmayan bir şey güvenilir değildir. Güvenilir olmayan bir gıda helal de değildir" dedi.

Dünya Helal Birliği Başkanı Ahmet Gelir ile Belediye Başkan Yardımcısı Ali Avcıoğlu'nun konuşmasının ardından eğitimi başarıyla tamamlayan 32 kursiyere sertifikaları verildi.

- Karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarı        

Bozüyük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı tedbirli olmaları konusunda afişlerle uyardı.

Belediyeden yapılan açıklamada, İtfaiye Müdürlüğünce hazırlanan ve dağıtımı yapılan afişlerin kent genelinde vatandaşların yoğun olarak kullandığı mekanlara asılarak, vatandaşların karbonmonoksit zehirlenmeleri konusunda bilgilenmelerinin amaçlandığı kaydedildi.

Bilgilendirme afişlerinde Türkiye'de her yıl ortalama 4 bin 700 kişinin sobadan sızan zehirli gazdan etkilendiğine dikkat çekilen açıklamada, özellikle lodoslu havalarda soba yakılmaması, yakılmışsa yatarken mutlaka söndürülmesi gerektiği belirtildi.