Bozüyük'ün Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. yıldönümü

Bozüyük'ün Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. yıldönümü
Bozüyük'ün Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. yıldönümü
- Bozüyük'ün düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bozüyük'ün düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinliğe, Garnizon Komutanı Bakım Binbaşı Alper Koç, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Can, İlçe Emniyet Amiri Hakkı Güner, Bozüyük Yüksek Okulu Müdür Vekili Hasan Uçar, siyasi parti ilçe başkanları, askeri erkan ve sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katıldı.

Bakıcı,  Atatürk  Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, Kurtuluş savaşı sırasında Anadolu'nun her yerinde bir istiklal mücadelesi başladığını belirterek, Anadolu insanının metaneti ve cesaretiyle kendi topraklarında esaret altında yaşamanın mümkün olmadığını bildiği için canıyla kanıyla vatanı koruduğunu, mücadelenin yapıldığı en önemli yerlerden birisinin de Bozüyük olduğunu söyledi.

Son günlerde ülkenin ve milletin dirliğine, birliğine ve beraberliğine, huzuruna ve barışına yönelik gölge düşürmek isteyen ve istikrarlı büyümesini bozmak amacıyla gerçekleştirilen hain saldırıların amacına ulaşamayacağını ifade eden Bakıcı, "Terörün dili, dini, ırkı milliyeti ve vatanı yoktur. Terör insanlığın huzuruna kast eden çirkin bir olaylar silsilesidir ve insani değerlerde hiçbir karşılığı yoktur. İnanıyorum ki, bu millet geçmişte olduğu gibi bundan sonrada acılarını birlikte paylaşarak azaltacak, mutluluklarını ve sevinçlerini beraber yaşayarak çoğaltacak, mutlu müreffeh ve büyük Türkiye paydasında birleşerek büyümeye devam edecektir. Çünkü milletimiz yedi düvele meydan okumuş, düşmana karşı eğilmemiş, esareti asla kabul etmemiş istiklali uğrunda canından geçmiş bir millettir."

Şiirlerin okunmasının ardından tören sona erdi.