Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı

Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı
Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı
- Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından anma programı düzenlendi

BİLECİK (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılı dolayısıyla Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından anma programı düzenlendi.

Okul Müdürü Meryem Avcu, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen anma programında, yaşadığı süre içerisinde Türk milletinin varlığı ve bütünlüğü için büyük fedakarlıklarda bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha andıklarını söyledi.

Anma programı, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarih öğretmeni Ramazan Ünal'ın günün anlam ve önemini belirten konuşması, Atatürk'ün hayatı konulu sinevizyonun izlenmesi ve öğrencilerin sunduğu Atatürk Oratoryosu ile sona erdi.

Programa, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Garnizon ve 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkanı Selim Yağcı Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Vekili Abdulhalik Bakır, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.