Camide toplanan mavi kapaklar engellilere teslim edildi

Camide toplanan mavi kapaklar engellilere teslim edildi
Camide toplanan mavi kapaklar engellilere teslim edildi
BİLECİK (AA) - Bilecik'te, Kurtköy Camisi cemaati tarafından toplanan mavi kapaklar, din görevlisi tarafından Bozüyük Engelliler Dayanışma Derneği'ne...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, Kurtköy Camisi cemaati tarafından toplanan mavi kapaklar, din görevlisi tarafından Bozüyük Engelliler Dayanışma Derneği'ne teslim edildi.

Dernek Başkanı İsmail Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurtköy Cami İmamı Ercan Babacan ve Kur'an-ı Kerim kursu öğreticisi tarafından başlatılan mavi kapak toplama kampanyası kapsamında toplanan mavi kapakların derneğe teslim edildiğini söyledi.

Engellilere yönelik başlatılan kampanyaya cemaatin yanı sıra köy halkının da duyarlılık gösterdiğini anlatan Çelik, şöyle konuştu:

"Kurtköylü vatandaşlarımız Kutlu Doğum Haftası'nda bizler için mavi kapak toplama kampanyası düzenlemişler. Bugün de toplanan kapakları derneğimize teslim ettiler. Kendilerine gösterdikleri duyarlılık nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Biz de bu kapaklarla ihtiyacı olan engellilerimize tekerlekli sandalye alıp hediye ediyoruz. Ramazan ayının yaklaşması nedeniyle fitre, zekat ve erzak yardımı yapmak isteyen vatandaşlarımız bizimle irtibata geçerse, ihtiyaç sahipleri ile aralarında aracılık yaparız."

Öte yandan dernek bünyesinde açılan Kuran kursunun sona ermesi nedeniyle dernek üyelerinin de katılımıyla mevlit okutuldu.