Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
- Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl 11-18 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftülüğünce "Gençler sabah namazında buluşuyor" programı düzenlendi

BİLECİK (AA) - Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl 11-18 Ekim arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftülüğünce "Gençler sabah namazında buluşuyor" programı düzenlendi.

Merkez Osmangazi Camisi'nde sabah namazı vaktinde İl Müftüsü Necati Akkuş, cami imamları ve gençler ile vatandaşların katıldığı programda, Kur'an-ı-Kerim ve ilahiler okundu.

Akkuş, İl Müftü Yardımcısı Özdemir Taş'ın yaptırdığı duanın ardından yaptığı konuşmada, namaz ibadetinin Allah'ın özel değer verdiği ibadet olduğunu dile getirerek, "Öyleyse bizler her namazımızı, bir dua gibi kılacağız. Rabbimizin huzuruna tekmil verme gibi duracağız. Saygı duruşunda gibi duracağız. Namazı ayakta tutacağız ve namazın ayakta tuttuğu, hakim olduğu bir toplumu oluşturma gayreti içerisinde olacağız" dedi.

Etkinlik, çorba ikramıyla sona erdi.