Çanakkale-Ankara 18. Zafer Koşusu

Çanakkale-Ankara 18. Zafer Koşusu
Çanakkale-Ankara 18. Zafer Koşusu
- Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulmak üzere Gelibolu Yarımadası'ndan alınan toprak, su ve Türk bayrağından oluşan emanetler, Bilecik'te atletlere teslim edildi

BİLECİK (AA) - Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla başlatılan "Çanakkale- Ankara 18. Zafer Koşusu" çerçevesinde, Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a 18 Mart'ta sunulmak üzere Gelibolu Yarımadası'ndan alınan toprak, su ve Türk bayrağı, Bilecik'e ulaştırıldı.

Çanakkale'den başlatılan koşu kapsamında Bursalı atletlerin bu ilin sınırları içinde taşıdığı emanetlerin getirildiği emanetlerin Bilecik'te sporculara teslim edilmesi amacıyla tören yapıldı.

Bilecik merkeze bağlı Pelitözü köyünde düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, dünyaya emsal olan Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100 yıldır kutlandığını hatırlattı.

Çanakkale Savaşları'nın hem deniz hem de karada çarpışmalar şeklinde geçtiğini dile getiren Taşdöğen, "En önemlisi, deniz savaşları bunun mihenk noktası olmuştur. Burada bir kez daha şehitlerimizin kanlarıyla sulanan Çanakkale deniz suyu ve Gelibolu toprağının şehitlerimizin torunları tarafından Cumhurbaşkanımıza sunulması noktasında gençlerin büyük katkıları var. Şehitlerimizin ruhu şad olsun" diye konuştu.

Daha sonra Taşdöğen, emanetleri teslim alarak Bilecikli atletlere verdi.

Toprak, su ve Türk bayrağı, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Hasan Kocatepe'nin de bulunduğu grup tarafından il merkezine getirildikten sonra Eskişehirli sporculara teslim edildi.