"Çanakkale ruhu 3 boyutlu belgesel" projesi

"Çanakkale ruhu 3 boyutlu belgesel" projesi
"Çanakkale ruhu 3 boyutlu belgesel" projesi
- Bilecik Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Derneği tarafından gerçekleştirilen proje öğrencilerle buluştu

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Derneği tarafından gerçekleştirilen "Çanakkale ruhu 3 boyutlu belgesel" projesi öğrencilerle buluştu.

Edebali Ortaokulu'nda öğrencilere, eğitimci- yazar Muzaffer Tekelioğlu'nun "Elleri kınalı anaların kınalı kuzularından mektuplar" adlı kitabından esinlenerek hazırlanan belgeselde Çanakkale Deniz Zaferi'nde yaşananlar izlettirildi.

İzleyiciler arasında bulunan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şanlı bir geçmişleri ve ecdatları olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Şanlı ecdadımıza olan borcumuzu birlik ve beraberlik içinde çalışarak, geleceğe emin adımlarla ilerlemek şartıyla öderiz. Çanakkale gibi yüz binlerin şehit olduğu bir yerde Türk askerinin bir ana sevgisi dolayısıyla yaptığı davranışı görüyorsunuz. Böyle şanlı bir ecdat torunlarıyız. Atalarınıza karşı, ecdadınıza karşı gözlerinizi hiç kırpmadan şehadet şerbeti içen o lise öğrencilerine karşı görevlerinizi ancak bu vatan uğrunda birlik, beraberlik, kardeşçe sevgi ve hoşgörü içerisinde çalışmayı en üst noktaya çıkararak, geleceğe emin adımlarla yürüyerek bunlara karşı görevimizi ancak bu şekilde yapabiliriz."

Yağcı, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ve Dernek Başkanı Muzaffer Tekelioğlu'nun konuşmalarının ardından "Elleri kınalı anaların kınalı kuzularından mektuplar" adlı kitabı öğrencilere verdi.