Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılı

Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılı
Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılı
- Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği, şehitlere saygı turu gerçekleştirdi

BİLECİK (AA) - Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliğince Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılı dolayısıyla şehitlere saygı turu gerçekleştirildi.

Derneğin il temsilcisi Hakan Yavuz ve bir grup bisiklet sever, Cumhuriyet Meydanı'nda 15 dakikalık kitap okuma etkinliğinin ardından Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı'nı okudu.

Daha sonra bisikletlerine binen grup üyeleri, Cumhuriyet Meydanı'ndan "Çanakkale geçilmez, vatan bölünmez" sloganları atarak 3 kilometrelik bisiklet turunun ardından şehitliği ziyaret etti. Şehitliğe çiçek bırakıp, dua eden grup adına açıklama yapan dernek başkanı Hakan Yavuz, derneğin vizyonları arasında yer alan projelerinden birisinin belirli günlerde bisiklet kullanımı ve turu düzenlemek olduğunu söyledi.

Etkinliklerle bisiklet kullanımını özendirmek, turlar düzenlemek, geçmişi okuyarak, araştırarak ve gezerek daha iyi öğrenebileceklerini ifade eden Yavuz, "Bilinç ve farkındalık arz etmek amacıyla 18 Mart Çanakkale Zaferi şehitlerimizi anma, saygı turu ve kitap okuma etkinliği düzenledik. Büyük zaferler sayesinde bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'e ve silah arkadaşları olmak üzere vatanın bölünmez bütünlüğünü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından grup, bisikletleriyle tekrar Cumhuriyet Meydanı'na dönerek turlarını tamamladı.