CHP Bilecik Milletvekili Tüzün mazbatasını aldı

CHP Bilecik Milletvekili Tüzün mazbatasını aldı
CHP Bilecik Milletvekili Tüzün mazbatasını aldı
- Bilecik'te, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde CHP'den milletvekili seçilen Yaşar Tüzün, mazbatasını aldı

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde  CHP 'den milletvekili seçilen Yaşar Tüzün, mazbatasını aldı.

Tüzün, Bilecik Adliyesine eşi Aysel Tüzün, CHP İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı ve partililerle geldi. Mazbatasını Ağır Ceza Reisi Başkanı ve İl Seçim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Aktepe'nin elinden alan Tüzün, yanında bulunanlar tarafından alkışlandı.

Tüzün, burada yaptığı konuşmada, 29 Mart'ta yapılan ön seçimi hatırlatarak, seçim sonrası ikinci sıra milletvekili adayı Çağatay Karaahmet ile birlikte iki mazbata aldıklarını ancak bugün bir mazbata aldıklarını söyledi.

"Önümüzdeki seçim sürecinde iki mazbata alacağız" diyen Tüzün, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar bu salonda Belediye Başkanı ve belediye meclis üyesi mazbatası aldım. Milletvekili mazbatası aldım, bugün bir kez daha onurla ve iftiharla bu mazbatayı alıyorum. Seçim kampanyası döneminde il ve ilçe seçim kurulu ilimizde olabilecek en güzel çalışmayı başarıyla tamamlamış bulunuyorlar. Adliye ve seçim kurulunda görev alanlara teşekkür ediyorum. Bugüne kadar aldığım mazbatalardan "en fiyakalısı ve en yakışıklısı" bu oldu. İnşallah bu mazbata iktidar partisi mazbatası olur. Bu mazbatayı onurla ve iftiharla taşıyacağım."       

Tüzün, adliye çıkışında kendisini tebrik eden partililerle birlikte fotoğraf çektirdi.