CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bozüyük'te:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bozüyük'te:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bozüyük'te:
- ''Kavgadan yana olanlar başka yere gitsinler. Kinden, öfkeden yana olanlar başka yere gitsinler. Gerilimden yana olanlar başka yere gitsinler. Huzurdan ve refahtan yana olanların tamamını kucaklıyorum" - "Müslümanı müslümana kırdırmak ne zamandan beri bizim dış politikamız oldu. Şimdi başları belaya girdi, IŞİD terörü geldi Türkiye'ye musallat oldu. Bundan da kurtaracağım Allah'ın izniyle. Yetki verin Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağım''

BİLECİK (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ,  ''Kavgadan yana olanlar başka yere gitsinler. Kinden, öfkeden yana olanlar başka yere gitsinler. Gerilimden yana olanlar başka yere gitsinler. Huzurdan ve refahtan yana olanların tamamını kucaklıyorum" dedi.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu,  tarihin merkezi olan Bozüyük'ün 1 Kasım'da tarih yazacağını söyledi.

Sadece bu ülkenin güzel insanlarına hizmet etmek istediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Rahmetli Ecevit'in geleneğinden geliyorum. Ecevit derdi ki 'Ne ezen, ne ezilen insanca hakça bir düzen'.  İnsanca ve hakça bir düzen için çalışıyorum. İstiyorum ki bu güzel ülkede işçi, esnaf, çiftçi, emekli, sanayici, herkes kazansın, sadece ve sadece hortumcular kaybetsin. Bunun mücadelesini veriyorum" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, adım adım Anadolu'yu gezdiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Onlar kendi televizyonlarına bizi çıkaramıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar biz başaracağız. Başarmak zorundayız. Bu ülkede huzuru ve refahı isteyenler çoğunlukta. Kavgadan yana olanlar başka yere gitsinler. Kinden, öfkeden yana olanlar başka yere gitsinler. Gerilimden yana olanlar başka yere gitsinler. Huzurdan ve refahtan yana olanların tamamını kucaklıyorum. İstiyorum ki bu ülkede huzur olsun, refah olsun, her evde tencere kaynasın, gencecik çocuklarımız iş sahibi olsun.''

Geçen seçim öncesi hazırladıkları seçim bildirgesine değinen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti :

"Dedik ki 'Emekliye, Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz'. Kıyameti kopardılar 'Nereden vereceksiniz' diye. Şimdi onlar da söylüyorlar demek ki doğrusu bizim söylediğimizmiş. Hiçbir emekli kardeşim merak etmesin vereceğiz. Onlar sanıyorlar ki emekliye iki maaş ikramiye verince gidip İsviçre bankalarına hesap açacaklar. Ya adam gidecek bakkaldan alışveriş yapacak. Kim kazanacak? Bakkal kazanacak, emekli kazanacak, herkes kazanacak. Kaybedeni yok bu işin. Çiftçiye mazotu 1 lira 80 kuruştan vereceğiz. 'Nasıl vereceksiniz?' diyorlar. Sen yata verirken biz sesimizi çıkardık mı? Senin tercihin yattan yana, benim tercihim çiftçinin traktöründen yana."

- ''Ülke akılla, mantıkla sevgiyle yönetilir''

Kılıçdaroğlu, kendi yönetimlerinde hiçbir ailenin gelirinin 720 liranın altında olmayacağını ifade etti. 

Her evde huzur ve bereketin olacağını, hiç kimsenin "ben fakirim" demeyeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Hortumculardan alacağım halka vereceğim. 'Asgari ücreti bin 500 liraya çıkaracağız' dedik. Kıyameti kopardılar. 'Vay efendim nasıl bin 500 yaparsınız'. Bizi işverenlere şikayet ettiler. Allah büyük onlar şimdi diyor ki 'Asgari ücreti bin 300 lira yapacağız'. 13 yıldır niye aklına gelmedi? Niye bin 500 değil de bin 300? Bin 500 lira yapacağım bin 500. Asgari ücretlinin nasıl geçindiğini bilmiyorlar. Halktan koptular. Saraylarda oturarak ülkeyi yönettiklerini sanıyorlar. Ülke akılla, mantıkla sevgiyle yönetilir. Ülke kavgayla, gerginlikle, intikamla yönetilmez. Ülkeyi Şeyh Edebali'nin felsefesiyle akılla yöneteceksiniz. Eğer bunu yaparsanız ülkede huzuru ve refahı sağlarsınız."

- ''Yetki verin Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağım''

"Bölünmeyeceğiz, ayrışmayacağız. Huzuru ve refahı isteyen kardeşlerimden tek bir isteğim var 1 Kasım'da sandığa gidin" diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu seçimler diğer seçimlere benzemiyor. Bu seçimlerde geleceğimize oy vereceğiz. Terör belası PKK yetmiyor gibi bir de IŞİD'i başımıza bela ettiler. Ben onlara defalarca dedim. Sizin Suriye'de Irak'ta ne işiniz var? Oraya niye silah gönderiyorsunuz? Çocuklar öldü, 2 milyon Suriyeli evlerini terk etti. Yazık günah değil mi bu insanlara? Müslümanı Müslümana kırdırmak ne zamandan beri bizim dış politikamız oldu? Şimdi başları belaya girdi, IŞİD terörü geldi Türkiye'ye musallat oldu. Bundan da kurtaracağım Allah'ın izniyle. Yetki verin Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağım."

Kılıçdaroğlu, vatandaşları borç batağından kurtaracağını ifade ederek, her kuruşun hesabını yaptıklarını dile getirdi. 

Toplumun sorunlarını en iyi bilen partinin kendileri olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Sizlerden isteğim 1 Kasım'da sandığa gideceğiz. 'Aman ha gitmezsek bir şey olmaz' demeyin. Sandığa gidin oyunuzu kullanın" diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmanın ardından çömlek ustası Salim Yaşar, üzerinde Mustafa Kemal Atatürk 'ün portresinin bulunduğu testiyi Kılıçdaroğlu'na hediye etti.