CHP İstanbul Milletvekili Adıgüzel:

CHP İstanbul Milletvekili Adıgüzel:
CHP İstanbul Milletvekili Adıgüzel:
- "Türkiye'yi aydınlık günlere taşıyabilecek ekonomik anlamda refah seviyesine taşıyabilecek yatırımların yapılabilmesi için bir yol çizdik"

BİLECİK (AA) - CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, "Türkiye'yi aydınlık günlere taşıyabilecek ekonomik anlamda refah seviyesine taşıyabilecek yatırımların yapılabilmesi için bir yol çizdik" dedi.

Adıgüzel ve Sivas Milletvekili Ali Yıldız, 7 Haziran seçimlerini değerlendirmek üzere geldikleri Bilecik'te, parti il başkanlığında basın açıklaması yaptı.

Adıgüzel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun görevlendirmesiyle kente geldiklerini ve süreçte yaşananları kamuoyuyla paylaşacaklarının belirterek,kendilerini  görmezden gelen, sosyal yardımları bile hak temelli değil de yandaş ve ranttaş temelli dağıtan bir hükümetin bulunduğunu savundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, "Bireysel çıkarlarını her zaman geride bırakarak önce parti, ben" demediğini "Önce Türkiye" dediklerini ifade eden Adıgüzel, şöyle konuştu:

"Önce Türkiye sonra Cumhuriyet Halk Partisi diyerek. Biz Türkiye'de ekonomik, demokratik ve insani koşulların oluşması anlamında elimizden ne geliyorsa, gövdemizi taşın altına koymaya hazırız. Yeter ki, bu ülkede çocuklar ölmesin ve yatağa aç girmesinler dedik. Buradan bir adım attık ve 14 ilkemizi seçimden sonra ilk parti meclisi toplantısında genel başkanımız açıkladı. Hepimizin bildiği 14 ilke bunları daha sonra 5 başlık altında tekrar toparladık. Türkiye'nin ciddi ekonomik sıkıntıları var. Gençlerimiz işsiz. Türkiye'yi daha ileriye daha başarılı taşıyabilecek bir hale gelebilmesi için bir devrim yapılması belki de.  Sadece kendilerine rant sağlayan sektörlerin desteklenmesi değil. Türkiye'yi aydınlık günlere taşıyabilecek ekonomik anlamda refah seviyesine taşıyabilecek yatırımların yapılabilmesi için bir yol çizdik."

Yıldız da Türkiye'nin çok ciddi sıkıntılarının ve sorunlarının olduğunu öne sürdü.

Sıkıntı ve sorunları tespit ettiklerini anlatan Yıldız, "Çözüm önerilerimizde hazır. Biz bu ülkenin yönetiminde birlikte uzun vadeli geniş tabanlı ve 4 yıl sürecek bir hükümeti kuralım ve bu sorunları çözelim, bunun dışındaki ülkenin acil ihtiyacı olan bu sorunların çözümü noktası dışındaki sizin bu teklifinizi biz kabul etmiyoruz dedik. Erken seçimi biz istemedik, bunu da kamuoyunun bilmesi gerekiyor. Biz Ülkemizin şuanda seçime değil, geniş tabanlı bir hükümete ihtiyacı var" diye konuştu.

Toplantıya, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün,  İl Başkanı Şinasi Çetinkaya ve Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan ile partililer katıldı.