CHP Pazaryeri Olağan İlçe Kongresi

CHP Pazaryeri Olağan İlçe Kongresi
CHP Pazaryeri Olağan İlçe Kongresi
BİLECİK (AA) - CHP Pazaryeri Olağan İlçe Kongresi'nde Rıdvan Uğurlu tekrar ilçe başkanlığına seçildi.CHP Parti İlçe Binasında, CHP Bilecik...

BİLECİK (AA) - CHP Pazaryeri Olağan İlçe Kongresi'nde Rıdvan Uğurlu tekrar ilçe başkanlığına seçildi.

CHP Parti İlçe Binasında, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, CHP İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, CHP Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, AK Parti ilçe Başkanı Mehmet Üstün, ilçe başkanları ve delegelerin katıldığı kongrede, 30 delegenin oyunu alan mevcut başkan Rıdvan Uğurlu, seçildi.    

Tüzün, zor günlerden geçtiklerini belirterek, yapılan kongrenin hayırlı olmasını diledi.

7 Haziran seçimlerinde 38 bin olan oylarını 1 Kasım'da 44 bin 792 oya çıkarttıklarını hatırlatan Tüzün, şöyle konuştu:

 "Pazaryeri ilçesinde 2014 yerel seçimlerinde 112 olan oyumuzu bin 988 çıkartarak ilçeler içinde en fazla oy artışını burada yaşadık. Genel seçimler öncesine hayati konularda vatandaşlarımıza verdiğimiz vaatler vardı. Bunların karşılığı olarak yüzde 25 ülke oyumuz çıktı, bence karşılığı bu olmamalıydı. Tabi bunun nedenlerini genel merkez ve parti yöneticileri olarak kendi sorgulamalarını yapmak durumundalar. Eğer Bilecik'te olan oy artışı ülke genelinde olsaydı şimdi biz iktidarda olacaktık."

Uğurlu da tekrar ilçe başkanlığına seçilmesi için kendisine destek veren delegelerine teşekkür ederek, bundan sonra daha şevk ve heyecanla çalışacağını belirtti.

Uğurlu başkanlığındaki yönetim, Ömer Berk, Nevzat Coş, Mustafa Çetin, Necmettin Gümüş, Ömer Öztürk, Ramazan Polat, Hüseyin Taşpınar, Birsen Tırpan, Ömer Yalamacılar ve Semanur Yetim'den oluştu.