Çimento fabrikası işçilerinden eylem

Çimento fabrikası işçilerinden eylem
Çimento fabrikası işçilerinden eylem
- Bilecik'te faaliyet gösteren çimento fabrikasındaki çalışma koşullarının iyileştirilmemesi ve ücretlerin düşük olmasını iddia eden işçiler, tesis önünde eylem yaptı

BİLECİK (AA) - Bilecik'te faaliyet gösteren çimento fabrikasındaki çalışma koşullarının iyileştirilmemesi ve ücretlerin düşük olduğunu öne süren işçiler, 1 saatlik bırakma eylemi yaptı.

Cam Keramik-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Engin Ay, yaptığı açıklamada, Sançim Bilecik Çimento işçilerinin bir haftadır fabrikada yemek boykotu yaptığını, vardiya giriş, çıkışlarında alkışlarla ve ıslıklarla yönetime dertlerini anlatmaya çalıştıklarını anımsatarak, işçilerin tesis önünde sabah ve öğle paydosunda birer saat iş bırakma eylemi yaptığını söyledi.

Taleplerinin karşılanmaması durumunda üretimden gelen güçlerini kullanmaktan geri durmayacaklarını ve mücadelelerine kararlılıkla devam edeceklerini belirten Ay, şöyle devam etti:

"Sançim işçilerinin talepleri haklı ve meşrudur. Sendika seçme özgürlüğü anayasal bir haktır. İşçilerin hak arama eylemleri anayasal bir haktır. İnsanca yaşayabilmek için insanca bir ücret istemek haktır. Baskılara, zulme karşı direnmek haktır ve bu haklarını sonuna kadar kullanmaktan asla çekinmeyecektir. Cam Keramik-İş Sendikası olarak bir kez daha fabrika yönetimine çağrıda bulunuyoruz, üyelerimizin sorunlarının çözülmesi için çağrılarımıza cevap verin. Sendikamızın görüşme talebine cevap verin. İşçilerimizin talepleri gayet makul ve haklı taleplerdir. Sançim'de iş barışının sağlanmasının tek yolu işçilerin kendi seçtikleri sendika ile masaya oturmanızdır. Aksi takdirde bir haftadır süren yemek boykotu ve bugün bir saat iş bırakma ile başlayan eylemlerimizin devamında üretimden gelen gücümüzü kullanmak da dahil her türlü meşru haklarımızı sonuna kadar kullanmakta tereddüt etmeyeceğiz.''


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Sendika

  ,

  Yemek

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  ,

  Fabrika

  ,

  yönetim

  ,

  Karşı