Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- Bilecik'te, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören yapıldı.

Kutlamalar, Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, 2'nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç ve Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın, Valilikte tebrikleri kabul etmesiyle başladı. 

Daha sonra Edebali Stadı'nda devam eden etkinliklerde, Nayir, Koç ve Yağcı, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

Nayir, törende yaptığı konuşmada, bugünün, millet, iri ve diri olmanın verdiği gururun, sevincin, coşkunun zirveye çıktığı gün olduğunu ifade ederek, bugünü tüm Türkiye de olduğu gibi Bilecik'te de huzur ve güven içinde kutlamanın kıvancını yaşadıklarını söyledi.

Bir yönetim şekli olmanın ötesinde, aynı zamanda tarihin en kapsamlı hamlesi olan cumhuriyetin, getirdiği açılımlarla insanların önünü açtığını ve ufkunu genişlettiğini vurgulayan Nayir, "Cumhuriyet, kurumları, kudreti ve önderliği ile bilimde, eğitimde, kültürde, sağlıkta, ekonomide, sosyal yaşamda var olan tüm kazanımlarımızın ve değerlerimizin, çağdaş uygarlık düzeyine erişmek adına attığımız her adımın, aldığımız her yolun şaşmaz güvencesi olmuştur" ifadesini kullandı.

Daha sonra Nayir, gençler tarafından getirilen Türk bayrağını teslim aldı. Etkinlikler, şiirlerin okunması, 2'nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Bandosunun konseri, halk oyunu gösterisi, Cumhuriyet'in kuruluşunun 92'nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve resmigeçitle sona erdi.

Kutlamalara, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Baro Başkanı Halime Aynur, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.