Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- Bilecik'te ''Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı'' düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, "Fener alayı" düzenlendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bilecik İl Başkanlığı tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen fener alayına sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Edebali Stadyumu önünde toplanan grup, ellerinde bayrak ve meşalelerle Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü.

ADD Bilecik İl Başkanı Feyzi Köse, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Bayramının 92. yıldönümünde Bileciklilerle gurur duyduğunu belirterek, gelenek haline getirdikleri ve bu yıl 3'ncüsünü düzenledikleri fener alayına katılan vatandaşların, Atatürk'e, Cumhuriyet'e ve Atatürk'ün devrimlerine sahip çıktıklarını söyledi.

Doğu ve Güneydoğu'da yaşananlar nedeniyle buruk bir bayram yaşandığını ifade eden Köse, "Biz bu yürüyüşe 'Mehmetçik yürüyüşü, Mehmetçik'e saygı' yürüyüşü dedik. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri bizim ocağımız, askerimiz ve ordumuz. Dolayısıyla ordumuzla, emniyet güçlerimizle, devlet gücünü gösteriyor, bu bir vatan savaşıdır. Bu savaşı başarıya ulaştıracağız.  O yüzden bütün şehitlerimize bu yürüyüşü armağan ediyoruz" ifadelerini kullandı.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün'ün de katıldığı etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okumasının ardından sona erdi.