Destekleme ve yerleştirme kursları

Destekleme ve yerleştirme kursları
Destekleme ve yerleştirme kursları
- Gölpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Destekleme ve yerleştirme" kursları değerlendirme sınavında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

BİLECİK (AA) - Gölpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Destekleme ve yerleştirme" kursları değerlendirme sınavında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Akagündüz, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde, ülkeyi gerçek hedefe ve mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç bulunduğunu, birisinin vatanı kurtaran asker ordusu diğerinin de geleceği yoğuran eğitim ordusu olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyetini her alanda daha ileriye taşımak olan eğitim ordusuna yeni askerler kazandırabilmek için yönetici, öğretmen, veli ve öğrenci işbirliği ile gereken çalışmaların yapıldığını belirten Akagündüz, şöyle konuştu:

"Veli ile işbirliği ve rehberlik hizmetlerinin yanında okullarımızda açılan destekleme ve yerleştirme kursları ile yapılan değerlendirme sınavları bu anlamda büyük önem taşımaktadır. Her yıl daha da üzerine koyularak yapılan bu çalışmalar sayesinde TEOG sınavlarında belirli ölçüde başarı sağlandığı görülmüştür. Bu yılda da okullarımızda destekleme ve yerleştirme kursları açtık ve değerlendirme sınavlarının birincisini yaptık. Bu değerlendirme sınavında dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirilerek moral ve motivasyonlarını yükseltmek ve ödül almayan öğrencilerimiz arasında da rekabeti artırmayı hedefledik" dedi.

5,6,7 ve 8'inci sınıflarda Gazimihal Ortaokulundan 8 ve Cengiztopel Ortaokulundan da  5 öğrenci dereceye girerek ödül almaya hak kazandı.