Diyarbakır'daki terör saldırısına tepkiler

Diyarbakır'daki terör saldırısına tepkiler
Diyarbakır'daki terör saldırısına tepkiler
BİLECİK (AA) - Bilecik Baro Başkanı Halime Aynur, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, iki polisin şehit olduğu terör...

BİLECİK (AA) - Bilecik Baro Başkanı Halime Aynur, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, iki polisin şehit olduğu terör saldırısını kınadı.

Aynur, yaptığı yazılı açıklamada, birçok medeniyete beşiklik etmiş ev sahipliği yapmış bölgede, insanlığın ortak mekanında silah ve çatışma istemediklerini kaydetti.

Diyarbakır Baro Başkanı Elçi'nin basın açıklaması sırasında başından aldığı kurşunla hayatını kaybettiğini anımsatan Aynur, şunları bildirdi:

"Aynı çatışmada iki polisimiz de şehit olmuştur. Hepimizi derin bir endişe ve üzüntüye sürükleyen şiddeti nefretle kınıyor, sorumluların derhal yakalanarak adalete teslim edilmelerini bekliyoruz. Terörden medet umanlar unutmasınlar ki bu beklentilerine asla kavuşamayacaklardır. Çünkü bu ülkede terörden medet umanlara bu umdukları menfaati yaşatmayacak kadar yürekli ve kararlı insanlar vardır."