Dünya Çiftçiler Günü

Dünya Çiftçiler Günü
Dünya Çiftçiler Günü
- Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Ziraat Odası tarafından etkinlik düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Ziraat Odası tarafından Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle program düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinliğe, Vatan Partisi Bilecik İl Başkanı Niyazi Güner, CHP İlçe Başkanı İhsan Esel ve yönetim kurulu üyeleri, Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Ali Çatman ve köy muhtarları ile çiftçiler katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunan Ziraat Odası Başkanı Çaydere, burada yaptığı konuşmada, "Nüfusun hızla arttığı, kuraklık, doğal afetler ve açlık manzaralarının gözler önüne serildiği, buna paralel olarak doğal kaynakların azaldığı günümüzde temel gereksinimleri karşılayan tarımsal üretim, gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun tüm ülkeler için hayati önem taşımaktadır" dedi.

Tarım sektörünün önemine vurgu yapan Çaydere, şöyle konuştu:

"Ülkenin sosyo ekonomik kalkınmasında öncü sektör olan tarım alanında faaliyet gösteren çiftçilerimiz, tüm dünyada ve ülkemizde kırsal hayatının sürekliliğinin sağlanmasında en önemli rolü üstlenmektedir. Ülkemiz ekonomisinde ciddi bir paya sahip olan ve ulu önder Atatürk'ün milli ekonominin temeli saydığı tarımsal işgücünün adeta belkemiği çiftçilerimize gereken hassasiyetin gösterilmesi büyük önem arz etmektedir."