Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
BİLECİK (AA) - AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, engellilerin sorunlarına yapıcı ve kalıcı çözümler getirilmesinin, onların hiç kimseye...

BİLECİK (AA) - AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, engellilerin sorunlarına yapıcı ve kalıcı çözümler getirilmesinin, onların hiç kimseye muhtaçlık hissetmeden ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri üretken bir yaşam sürmelerine imkan sağlayacağını bildirdi.

Eldemir, yaptığı yazılı açıklamada, sosyal devlet olmanın ilkesinin, eşit hak ve özgürlüklere sahip olarak doğan insanların, yaşamlarını eşit şartlar altında ve herhangi bir eksiklik duymadan sürdürebilmeleri, yaşlı veya genç, engelli veya engelsiz tüm vatandaşlara herhangi bir ayrım yapılmaksızın en iyi yaşam şartları sağlanmanın güvencesi olduğunu kaydetti.

Her alanda dünya standartlarını yakalamak için büyük çaba sarf eden hükümetin, engelli-engelsiz tüm vatandaşların sağlık, eğitim, ulaşım ve istihdam sorunlarının çözülmesi, sosyal haklarının güvence altına alınması, yaşam şartlarının iyileştirilmesi için gerekli yasal düzenlemeleri hayata geçirmek için uğraştığını belirterek, mesajında şunları ifade etti:

"Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkarak, bakımlarına yardımcı olmanın yanında, onlara bilgi ve becerilerini geliştirecek imkanları sunarak, yeteneklerini ve birikimlerini kullanabilecekleri hizmet alanlarında görev almalarını sağlamaya çalışmaktadır. İnsanlarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesinde bunun önemi büyüktür. Bu alanda yaşanan sorunlarının çözümü ve engelli vatandaşlarımızın haklı beklentilerinin karşılanmasında, devletin görevlerinin yanında, toplumun ve gönüllü kuruluşların devletle işbirliği yapması zorunludur. Bu konuda ürettiğimiz çözümler, topluma ve milletimize duyduğumuz saygının göstergesidir. Engellilerimizin sorunlarına yapıcı ve kalıcı çözümler getirilmesi, onların hiç kimseye muhtaçlık hissetmeden ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri üretken bir yaşam sürmelerine imkan sağlayacaktır."