"Dünya Su Günü"

"Dünya Su Günü"
"Dünya Su Günü"
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı: "Gelecek nesillere sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için her alanda doğal kaynaklarımızı bilinçli kullanmak, israftan kaçınmak hepimizin ortak ödevidir"

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, "Gelecek nesillere sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için her alanda doğal kaynaklarımızı bilinçli kullanmak, israftan kaçınmak hepimizin ortak ödevidir" ifadesinde bulundu.

Yağcı, "Dünya Su Günü" nedeniyle yayımladığı mesajında, suyun canlılar için taşıdığı önemi vurgulayarak, dünyadaki en kıymetli değerlerden birisinin su olduğunu bildirdi.

Gelecek nesillerin her zaman daha sağlıklı bir dünya ve temiz çevre bekleyeceğini ifade eden Yağcı, şunları kaydetti:

"Bizler için yaşamın temeli olan su ile hayatımızı sürdürüyorsak, aynı şekilde gelecek nesilleri de bu anlamda düşünmeliyiz. Canlıların hayatını sürdürmesi için gerekli olan su aynı şekilde, gıda güvenliğinin, sağlığın ve temizliğin olmazsa olmaz koşullarının başında gelmektedir.  Ayrıca şunu da hatırlatmakta fayda vardır ki, 2015 yılı teması "Su ve sürdürülebilir kalkınma" dır. Gelecek nesillere sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için her alanda doğal kaynaklarımızı bilinçli kullanmak, israftan kaçınmak hepimizin ortak ödevidir. Su kaynaklarının sonsuz olmadığını, her damlasının çok önemli olduğunu asla unutmamalı ve tasarruflu kullanma bilincini yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde gerçekleştirmeliyiz. Belediye olarak üzerimize düşen bütün konuları hassasiyetle değerlendiriyoruz."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Bilecik

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  gıda

  ,

  zaman

  ,

  2015