Eczacılar Odası İl Temsilciliğinde görev değişikliği

Eczacılar Odası İl Temsilciliğinde görev değişikliği
Eczacılar Odası İl Temsilciliğinde görev değişikliği
BİLECİK (AA) - Eczacılar Odası Bilecik İl Temsilciliği'nde görev değişikliğine gidildiği bildirildi.Bilecik İl Temsilciliği görevine getirilen...

BİLECİK (AA) - Eczacılar Odası Bilecik İl Temsilciliği'nde görev değişikliğine gidildiği bildirildi.

Bilecik İl Temsilciliği görevine getirilen Dolunay Seval Taşkın , odada düzenlediği basın toplantısında, Türkiye genelinde 54 eczacı odasının bulunduğunu, eczacı odasının olmadığı Bilecik gibi illerde temsilciliklerin bulunduğunu belirterek, örgütün 30 binden fazla eczacıya hizmet verdiğini kaydetti.

Her meslek grubu için doğru örgütlenme modellerinin büyük önem taşıdığının altını çizen Taşkın, şöyle konuştu:

"Biz eczacıların mesleki örgütlenmesi TEB, merkez heyeti, bölge eczacı odaları ve temsilcilik sistemleriyle bir bütündür. Bizim örgütümüz Türk Eczacılar Birliğinin, temeli haklılık, suyu güven, harcı emek, tuğlaları çalışkanlık, taşıyıcıları dürüstlük, dekorasyonu cesaret, çatısı özgürlüktür. Meslek grubu olarak bizim düsturumuz budur. Yine her meslek grubunda olduğu gibi bizim meslek grubumuzun da aşılması gereken bazı sorunları var. 2005 yılından beri yaşananlar eczanelere ağır hasar vermiştir ve sürecin devam ettiği bilinmektedir. Yaşanılan kırılmaları en iyi meslektaşlarımız bilirler. Bugünümüz ve geleceğimiz için radikal çözümlerin ve bir duruşun arayışı içerisindeyiz. Biz de Bilecik'te üyelerimizin güç birliğini ve dayanışmasını sağlamaya, ortak sorunlarımıza radikal ve ortak çözümler bulmaya çalışacağız. Eğitimli ve medeni insanlar olarak var olan sorunlarımızı konuşarak gerekiyorsa tartışarak çözebiliriz. Bugünü çözebilirsek mesleki geleceğimize emin adımlarla yürüyebiliriz. Söylemlerle uygulamaların aynı olması, niyetlerin samimi olması meslek içi sorunların çözümü için yeterlidir. Eczacılık andımızdaki yeminimize bağlı kalarak görev anlayışımızı sürdüreceğiz. Bizler, şahsi kimliklerimizden sıyrılarak mesleki duruşumuzu ön plana çıkaracağız."

Taşkın, temsilciliğin Zübeyde Eken Akarkarasu, Yusuf Necati Ünsal ve Erkan Beler şeklinde oluştuğunu sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Bilecik

  ,

  Dolunay

  ,

  hizmet

  ,

  taşkın