Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü

Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü
Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü
- Bilecik Erzurumlular, Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından, Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunu 97'nci yıl dönümü nedeniyle program düzenlendi.

BİLECİK (AA) - Bilecik Erzurumlular, Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından, Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü nedeniyle program düzenlendi. 

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programda, Bilecik Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Çanakkale Deniz Zaferi ile Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun aynı haftaya denk gelmesinin tesadüf olmadığını belirtti.

Erzurum'un o tarihte vermiş olduğu mücadelenin Kurtuluş Savaşı'na ışık olduğunu belirten Taşdöğen konuşmasında şunları söyledi:

"23 Temmuz 1919'u Erzurumlular hiç unutmazlar, bizler de hiç unutmuyoruz. Kurutuluş Savaşımızın bu Cumhuriyete giden yolun, en önemli kilometre taşlarından birisi olmuştur. Önemli olan şehitlerimizin kanlarıyla bizlere emanet ettikleri bu güzel yurt ve cumhuriyeti ülkemizi güçlü kılmak. İnsanımızı güçlü kılmak ve insanlarımızın geleceğe gururla bakabilmelerini temin etmek hepimizin görevidir."

Programda, katılanlara Erzurum yerel halk oyunları gösterisi ve şiir dinletisi sunuldu.

Programa, 2. Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Can, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş,  İl Müftüsü Necati Akkuş, Siyasi Parti Başkanları ve  Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri katıldı.