Eski AK Parti Bilecik İl Başkanı Bayrak:

Eski AK Parti Bilecik İl Başkanı Bayrak:
Eski AK Parti Bilecik İl Başkanı Bayrak:
- "Yeni il başkanımız en geç 10 gün içinde atanacak ve yönetimini teşekkül ettirecektir."

BİLECİK (AA) - İstifa eden AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak, "Yeni il başkanımız en geç 10 gün içinde atanacak ve yönetimini teşekkül ettirecektir." ifadesini kullandı.

Bayrak, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Ocak 2015'ten beri yürüttüğü görevinden 22 Mart'ta af talebinde bulunduğunu bildirdi.

Görevden af talebinin, partinin yetkili kurullarınca uygun görüldüğünü ve 28 Mart'ta partisinin bölge sorumlusu, il koordinatörü ve milletvekillerinin Bilecik'e gelerek yeni il başkanı atanması hususunda gerekli çalışmaları yaptığını belirten Bayrak, şunları kaydetti:

"Yeni il başkanımız en geç 10 gün içinde atanacak ve yönetimini teşekkül ettirecektir. Öncesi ve sonrasıyla hayli yoğun çalışmalar gerektiren iki genel seçimden sonra, bu süreçte fazlasıyla ihmal ettiğim aileme, işime ve kendime vakit ayırmak amacıyla görevden af talebinde bulundum. Buna rağmen görevden af talebim, il genel meclisi başkanlığı seçimleriyle alakalandırılmaya çalışılmıştır."

Bayrak, il genel meclisi seçimleriyle ilgili hususun, il yönetiminde görüşülmüş bir mevzu olmadığını anlatarak, şöyle devam etti:

"Bu konuyla ilgili olarak il genel meclisi üyelerimizle, parti tüzüğümüz gereği grup başkanı sıfatıyla başkanlık ettiğim, milletvekilimizin de hazır bulunduğu bir toplantı icra edilmiş, 11 adet AK Partili il genel meclis üyesi ile tek tek görüşülmüş ve çıkan adaylar arasından gizli oyla seçim yapılarak en çok oy alan arkadaşımız 4 Nisan'da yapılacak meclis başkanlığı seçiminde desteklenmek üzere grup kararı alınmıştır. Yine il genel meclisi başkanının ve üyelerinin aldıkları maaş, devlet tarafından kanunlar ve ilgili mevzuata göre hesap edilip ödenen ücretlerdir. Devlet tarafından tayin ve takdir edilen ücretle ilgili olarak hiç kimse yorum yapma hakkına sahip olamaz."