Gaziden "kardeşlik" çağrısı

Gaziden "kardeşlik" çağrısı
Gaziden "kardeşlik" çağrısı
- Şırnak'ın Cudi Dağı kırsalında 1988'de teröristlerle girilen çatışmada kolunu kaybeden Hüsnü Avcı, son dönemdeki terör saldırılarına tepki göstererek, kardeşlik çağrısı yaptı - Avcı: - "Dış güçler ve içimizdeki hainler şunu bilmelidir ki kardeşi kardeşe kırdıramazlar, bizleri hiçbir zaman birbirimize düşüremezler"

BİLECİK (AA) - MUHSİN ARSLAN - Şırnak'ın Cudi Dağı kırsalında 1988'de teröristlerle girilen çatışmada el bombasının patlaması sonucu sağ kolunu kaybeden gazi Hüsnü Avcı, son dönemde yaşanan terör saldırılarına tepki göstererek, kardeşlik çağrısında bulundu.

Avcı, Bilecik Şehitliği'ni ziyareti sırasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çankırı Astsubay Hazırlama Okulu'ndan mezun olduktan sonra, çeşitli komando ve gayri nizami harp kurslarının ardından Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terörle mücadele birliklerinde göreve başladığını söyledi.

Van, Hakkari, Diyarbakır ve Siirt'te görev yaptığını ve 1988'de Şırnak'ın Cudi Dağı kırsalında çıkan çatışmada el bombasının patlaması sonucu sağ kolunu kaybettiğini belirten Avcı, çatışmada 2 arkadaşının şehit olduğunu bildirdi.

Son dönemde yaşanan terör olaylarından duyduğu üzüntüyü dile getiren Avcı, şöyle konuştu:

"Ülkemizden özellikle bu kadar hainlik çıkmasına daha çok üzülüyoruz. Hain olmasa bugün terör olayları olmaz. Kardeşliğimizi bozan, kimisine göre dış güçler, kimisine göre içimizdeki hainler ama muhakkak yolunda gitmeyen bir şeyler var. Son olaylarda çok sayıda şehit verdik. Çanakkale'de, Sakarya'da ve Dumlupınar'da Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Alevi'si, inananı, inanmayanı, vatanın birliği ve toprak için kan döktü. Ancak PKK , kardeşi kardeşe kırdırıyor, bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor. Yine de birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozamıyorlar."  

- "Göreve hazırım"

Görev verilmesi halinde aynı şartlarda vatan savunması için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını anlatan Avcı, "Vatana ihanetin ve vatan savunmasının ne olduğunu biliyoruz. O yüzden göreve hazırız. Biz görev istiyoruz ama şu anda terörle mücadele eden kardeşlerimiz, 'Ağabey bizler varken, size sıra düşmez' diyor. Bize sıranın gelmeyeceğini bile bile yine de arzu ediyoruz. Tecrübelerimizden yararlanılmak istenirse hemen koşarız" dedi.

Avcı, "Dış güçler ve içimizdeki hainler şunu bilmelidir ki kardeşi kardeşe kırdıramazlar, bizleri hiçbir zaman birbirimize düşüremezler. Hiçbir zaman birlik ve beraberliğimizi bozamadılar, bozamayacaklar" ifadelerini kullandı.