"Gençliğe sporla bakış" projesi

"Gençliğe sporla bakış" projesi
"Gençliğe sporla bakış" projesi
- Bilecik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen "Gençliğe sporla bakış" projesi kapsamında gençler bir araya geldi

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen "Gençliğe sporla bakış" projesi kapsamında gençler bir araya geldi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Toplantı Salonu'nda Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Yardımcısı Engin Toku ile genç sporcuların da bulunduğu buluşmada, gençlere tavsiyelerde bulundu.

Gençlerden öğrenmeye açık olmalarını ve öğrendiklerini hayatlarında uygulamaya koymalarını isteyen Yağcı, "Temel hedeflerinizi belirleyin. Hedefsiz insan olmaz. Hedefi olmayan insan ölü insan hükmündedir. Kendinize, sıfatlarınız ve şartlarınıza göre bir hedef koyun. Bunları gerçekleştirme adına çaba gösterin. Hedeflerinizin bazen bir bölümünü, bir yüzdesini gerçekleştirirsiniz. Hedefleriniz gerçekleşmediğinde bu sizlerin tamamen başarısız olduğunuz anlamına gelmez. Bu hedefleri gerçekleştirirken, eğitiminize vermeniz gereken önemi azaltmamalısınız. Çünkü eğitim sizin öncelikli hedefiniz olmalıdır" dedi.

Projenin, 14-19 yaş arası Bilecik'te dezavantajlı bölgelerden gelen gençlerin spor ve eğitim alanında sosyal aidiyet duygularının gelişmesi, öz güvenlerinin arttırılması ve genç sporcuların, kalmaları muhtemel kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları, aileden ve toplumdan kopma, eğitimsiz ve bilinçsiz yetişme tehlikelerinden korunmalarının amaçlandığı bildirildi.

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  eğitim

  ,

  başkan

  ,

  sosyal

  ,

  genç

  ,

  Aslan