Genel Seçime doğru

Genel Seçime doğru
Genel Seçime doğru
- AK Parti Bilecik İl Başkanı Bayrak: "Partimizden milletvekili aday adayı olmak için 6 kişi başvuruda bulundu"

BİLECİK (AA) - AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak, 1 Kasım Genel Seçimi'nde partilerinden Bilecik milletvekili aday adayı olmak için 6 kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi.

Bayrak, İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran genel seçimlerin ardından yapılan görüşmeler sonucunda, hükümetin kurulamadığını ve anayasanın gereği olarak, bugün bu noktaya gelindiğini hatırlattı.

1 Kasımda yapılacak seçimiyle ilgili 3 Eylül tarihine kadar olan süre zarfında, AK Parti Bilecik İl Başkanlığına 6 aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu belirten Bayrak, mevcut milletvekili Halil Eldemir'in yanı sıra 7 Haziran seçimlerinde 2. sıra milletvekili adayı Ramazan Kurtulmuş ile birlikte Ali Göçdü, Hasan Kan, Mustafa Kıyak ve Üzeyir Yıldırım'ın aday adayı olduğunu söyledi.

AK Parti Bilecik milletvekili ve aday adayı Halil Eldemir de bağımsız bakanların yemin edeceği, Kuzey Irak ve Suriye tezkeresinin görüşüleceği oturumda yaşanan gerginlik ile ilgili, hükümetin 2 Ekim tarihinde dolacak tezkere süresinin uzatılması ile ilgili meclise sevk edildiğini, meclisinde bunu biran önce seçimler yaklaşmadan karar vermek için toplandığını anımsattı.

Dün ki mecliste yaşanan olaylara değinen Eldemir, ŞUNLARI SÖYLEDİ:

"Meclisi ilk defa idare eden MHP 'li Meclis Başkan Vekili burada bir ilke imza attı, yani anayasal yetkiyi mecliste sorgulatma ihtiyacı hisseder gibi oldu. Burada en manidar olay, ülkenin hükümetsiz kalma noktasında azınlık hükümeti, mutabakat hükümeti veya bir seçim hükümeti kurma konusunda hiçbir partinin yanaşmamasını çok farklı bir tezahürünü de  orada görmüş olduk. Tüm Türkiye yakınan görüyorlar, takip ediyorlar. Bundan sonraki süreç, aslında Türkiye'nin bir noktada istikrarıdır. Bundan sonraki çalışmalarımızın hepsi bu ülkenin istikrarına yönelik olacaktır" dedi.

Tanıtım toplantısına, aday adaylarının yanı sıra Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık, Kadın Kolları Başkanı Gülcan Namal, Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz, ilçe ve belde Belediye Başkanları ile partililer katıldı.