Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- MHP Bilecik Milletvekili adayları Bahattin Şeker ve Hüseyin Şensoy, Bozüyük ilçesinde esnaf ve pazar ziyaretinde bulundu

BİLECİK (AA) - MHP Bilecik Milletvekili adayları Bahattin Şeker ve Hüseyin Şensoy, Bozüyük ilçesinde esnaf ve pazar ziyaretinde bulundu.

Şeker ve Şensoy, beraberindeki MHP Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses, İlçe Başkanı Mehmet Karuk, Kadın Kolları Başkanı Pervin Tepe, il genel ve belediye meclis üyeleri ile partililerle birlikte, Çolak İbrahim Bey ile Doktor İsmail Bey Caddesi'ndeki esnafı ziyaret ederek Türk bayrağı hediye etti.

Daha sonra pazar ziyareti yapan Şeker ve beraberindekiler, vatandaşların istek ve şikayetlerini dinledi.

Şeker, TCDD tarafından yaptırılan ve Çolak İbrahim Bey ile Şenkal Caddelerini birbirine bağlayan demiryolu üst geçidi önünde yaptığı açıklamada, TCDD'nin büyük bir yatırım yaparak üst geçidi yaptığını belirterek, üst geçitle ilgili sıkıntının olduğunu iddia etti.

Konunun belediyenin değil, TCDD'nin konusu olduğunu vurgulayan Şeker, "Kapalı pazar çöktükten sonra pazar buraya kuruldu ama insanlar karşı tarafa geçemiyor. Buradaki engelliler, yaşlılar, özürlüler, çantası olanlar ve alışveriş yapanlar zorluk yaşıyor. Bir an evvel buranın açıklaması ve asansörün çalışması lazım. Burada insanlar perişan halde. Burada pazarda sizde rastladınız, 25'e yakın ailenin buradan şikayetçi olduğunu söylediler. Bununla ilgili yarın TCDD'ye müracaat edip Bakanlığa da soru önergesi vereceğiz. Biran evvel buranın açılması lazım yoksa alt tarafta oturan halkımız perişan. Burası yapılmış bitmiş, gelip kontrolünü yapsınlar bitsin. Devlet her zaman milletin yanında olması lazım. Burada çoluk çocuk insanlar Pazar alışverişi yapmışlar, ellerindeki çantalarla buradan nasıl çıkacaklar. Bu sorunun takipçisi olacağız."