Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP Bilecik Milletvekili adayı Tüzün, "Biz, CHP olarak artık muhalefet odaklı bir anlayışı bıraktık, biz bu kafamızı değiştirdik"

BİLECİK (AA) - CHP Bilecik Milletvekili adayı Yaşar Tüzün, "Biz, CHP olarak artık muhalefet odaklı bir anlayışı bıraktık, biz bu kafamızı değiştirdik" dedi.

Tüzün, Bozüyük ilçesinde, muhtar, sivil toplum kuruluşu ve sendika temsilcileriyle yaptığı toplantıda, CHP Bilecik milletvekili adaylarının, ön seçim yoluyla belirlendiğini hatırlatarak, "Böyle bir demokratik yarışı CHP olarak demokrasi adına, demokrasiyi yaşayabilme adına her siyasi parti kendi adayını kendileri belirlemiş olsalardı, çok daha doğru bir yöntem olurdu. Bilecik genelinde 20'ye yakın siyasi parti seçimlere katılıyor, maalesef hiç tanımadığımız isimler milletvekili aday sıralamasında gözüküyor" dedi.

7 Haziran tarihinin, laik, demokratik cumhuriyetin, parlamenter sistemin ve rejimin son kullanma tarihi olabileceğini savunan Tüzün, şöyle konuştu:

"Bir başkanlık sistemi sevdasıyla yanıp tutuşan zihniyet bugün siyasi iktidarda görev yapıyor, o zihniyeti temsil eden kişi de Cumhurbaşkanlığı köşkünde, değişik bölgelerde bu söylemini hayata geçiriyor ve partisinden 400 milletvekili istiyor. Biz CHP olarak artık muhalefet odaklı bir anlayışı bıraktık, biz bu kafamızı değiştirdik. Biz artık insan ve iktidar odaklı siyaset anlayışını ortaya koyduk. Bizim projelerimize, artık siyasi iktidar arkadan geliyor. Geçmişte iktidar gündemi belirliyordu, muhalefet o gündeme göre yorum ve eleştiri yapıyordu. Ama şimdi öyle değil, şimdi gündemi Türkiye 'de CHP belirliyor ve iktidar partisi ile diğer partiler bizim belirlediğimiz gündeme göre yorumlar yapıyor."