Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP PM Üyesi ve İzmir milletvekili adayı Özkan: "CHP iktidarında Bilecik'i, Türkiye'nin sanayi başkenti yapacağız"

BİLECİK (AA) - CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve İzmir milletvekili adayı Tuncay Özkan, CHP iktidarında Bilecik'i, Türkiye 'nin sanayi başkenti yapacaklarını bildirdi.

Özkan, partisinin Bozüyük ilçesinde düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, CHP'nin adeta baba ocağı olduğunu vurguladı.

Halkın kaynağını halka vereceklerini anlatan Özkan, şöyle konuştu:

"Biz bu çocukların geleceğini yeniden kuracağız, söz veriyoruz. Bizim çocuklarımız matematik, fen, fizik, yabancı dili bilecek. Bir tek öğretmen okula açmadılar çünkü öğretmen okulunda rant yok. Ama tahtayı getirdiler koydular, sanki tahta anlatıyor öğrencilere. Biz akıllı tahta dönemine son vereceğiz, akıllı öğretmen dönemini başlatacağız. Biz '4+4+4' diye çocuklarımızı okuldan kaçıran, çocuklarımızı matematik, fen bilimlerin öğrenmesini, Türkçe konuşmasını engelleyen bu sistemini toptan kaldıracağız, öğretmene yatırım yapacağız. Öğretmenlerimiz dünyanın en akıllı insanları olacak, öğretmen yatırımla Türkiye'yi kaldıracağız. Bu seçimde herkes CHP'de birleşecek, baba ocağında olacağız, yan yana oturacağız. Bu seçim Türkiye'nin ayağa kalkma seçimi, uçurumdan aşağı gitmekte olan Türkiye'nin tutunup yücelere çıkartılması seçimi. CHP iktidarında Bilecik'i Türkiye'nin sanayi başkenti yapacağız."

CHP Bilecik Milletvekili adayı Yaşar Tüzün de CHP'nin iktidar olması durumunda yapacakları icraatları anlattı.

Konuşmaların ardından Özkan ve beraberindekiler, seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.