Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP Yalova milletvekili İnce: "Demokratik bir hukuk devletini oluşturacağız. Türkiye saygın bir ülke olacak"

BİLECİK (AA) - CHP milletvekili Muharrem İnce, "Demokratik bir hukuk devletini oluşturacağız. Türkiye saygın bir ülke olacak. Türkiye başı dik, onurlu, batıda kabul gören, bir ülke olduğunda yabancı yatırım gelecek" dedi.

İnce, partisinin Bilecik Seçim Bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, CHP Bilecik milletvekili adayı Yaşar Tüzün ile 9 yıl mecliste görev yaptıklarını ve son 4 yıldır TBMM'sinde Bilecik'in konuşulmaz olduğunu savunarak, Bilecik'in sorunlarının unutulduğunu iddia etti.

Tüzün'ün Başkanlık Divanına, partinin grup başkan vekillerine, "Bilecik ile ilgili konuyu gündeme getirmek istiyorum bana söz verin" diye kapılarda beklediğini belirten İnce, "4 yıldır Bilecik konuşulmaz oldu. Sizler Ankara 'da sahipsiz kaldınız. Kimseye ulaşamadınız. Buraya gelmeden önce kentte bir tur attım gördüm. Yaşar Tüzün'ün bir sıkıntısı yok. Çağatay Karaahmet'in garanti olmayabilir. Sağlama almak lazım. Seçimse Pazar günü akşam 5'e kadar devam eder. Hatta sandıklar kapandıktan sonrada devam eder. Yalova seçimlerini hatırlıyorsunuz değil mi? Bir oyun daha olduğunu gördünüz mü o gün? "Çaldırmayacağım" dedim, çaldırmadım" dedi.

Milletvekili adayları Tüzün ve Karaahmet'in konuşmasının ardından seçim bürosunun açılışını yapan İnce, daha sonra esnaf ve çarşı ziyaretinde bulundu.