Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP Bozüyük İlçe Başkanı Esel: "Her sandık bir demokrasi mücadelesinin alanı ve aracı olacak"

BİLECİK (AA) - CHP Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel, her sandığın bir demokrasi mücadelesinin alanı ve aracı olacağını bildirdi.

Esel, yazılı açıklamasında, Türkiye 'nin, seçim güvenilirliği konusunda demokrasi tarihinin en sorunlu günlerini yaşadığını savundu.

CHP'nin bir yandan seçim çalışmalarını sürdürürken bir yandan da hukuksuzluklarla mücadele ettiğini ifade eden Esel, şunları kaydetti:

"Yurt içinde 173 bin 877 sandığın neredeyse tamamında sandık görevlilerinin atamasını yaptık. Türkiye'nin bütün illerine dağılmış, binin üzerinde parti eğitmenimiz var. Bu eğitmenlerimiz aracılığıyla 81 ilimizde sandık güvenliği eğitimleri yapıyoruz. Bu eğitimlere sandık kurulu üyelerimiz ve gözlemcilerimizin yanı sıra oy kullanma işleminin yapıldığı okullardaki kat ve bina sorumlularımız da katılıyorlar. Görevlilerimizden, sabah en geç 06.30'da sandık başında olmalarını istiyoruz. Sandık kurulu oluşturulduktan sonra zarfların ve pusulaların mühürlenmesinin unutulmaması konusunda sandık kurulu üyesi ve müşahitlerimizi özellikle uyarıyoruz. Her sandık bir demokrasi mücadelesinin alanı ve aracı olacaktır."