Gölpazarı Belediye Olağan Meclis Toplantısı

Gölpazarı Belediye Olağan Meclis Toplantısı
Gölpazarı Belediye Olağan Meclis Toplantısı
- Gölpazarı Belediyesi nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı başkanlığında yapıldı

BİLECİK (AA) - Gölpazarı Belediyesi nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı başkanlığında yapıldı.

Belediyede gerçekleştirilen toplantıda, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün genelgesi gereği belediye bünyesinde Muhtarlık İşleri Müdürlük kadrosunun ihdas edilmesi ve 2014 yılı idare ve kesin hesabı görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Kazıcı, 2 gündem maddesinin oy birliğiyle kabul edildiği belirterek, şunları kaydetti:

"Belediyelerde Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kadrosunun ihdas edilmesi gerekmekteydi. Norm kadro cetvelimizde bulunan mevcut müdürlüklerin içerisinden aktif olmayan Müdürlüklerimizin birini, Bilgi İşlem Müdürlüğü kadrosunu acil olarak yasa gereği Muhtarlık İşleri Müdürlüğü olarak değiştirdik. 2014 yılının gerçekleşmiş net gelir ve giderlerinin yer aldığı tablo hazırlandı, kesin hesabımız meclise sunuldu. 6 milyon liralık tahmini bütçe ile girmiştik yıla, bu bütçenin gelir olarak 4 milyon 758 bin lirasını gerçekleştirdik. Bu da yüzde 76'lara geliyor. Yıl içerisinde beklenmeyen gelir giderler olabiliyor o bakımdan yinede bütçeyi yüzde 90-95 oranında tutturmak önemli ama yüzde 76'da başarısız bir rakam değil, 2015 yılında bu gerçekleşme oranlarını daha yukarı çıkartırız. Tabi bütçeyi gerçekleştirirken gelirleri artırmak gerekiyor. Buda hemşerilerimizin üzerlerine yeni yükler sarmak bizce çokta doğru değil. Biz mümkün olduğu kadar vatandaşımızı da üzmeden bir gelir bütçesi hazırlamak, bu yılı da 4 milyon 758 bin lira gelir ve 4 milyon 32 bin lira giderle tamamlamış bulunuyoruz."'

Kazıcı, 7 Haziran genel seçimlerinin demokratik şekilde geçmesi temennisinde bulundu.