Gölpazarı Belediye Olağan Meclis Toplantısı

Gölpazarı Belediye Olağan Meclis Toplantısı
Gölpazarı Belediye Olağan Meclis Toplantısı
BİLECİK (AA) - Gölpazarı Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı, Başkan Vedat Kazıcı başkanlığında yapıldı.Belediyede gerçekleştirilen...

BİLECİK (AA) - Gölpazarı Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı, Başkan Vedat Kazıcı başkanlığında yapıldı.

Belediyede gerçekleştirilen toplantıda, ilçedeki kültürel, mimari ve anıtsal nitelik taşıyan binalar ile imar kirliliği yaratan binalara kentsel görünüm kazandırılması görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Kazıcı, kente kimlik kazandırmak, şehircilik anlamında ortak bir görsellik yaratmak, bireysel olarak yapılan bir çok farklı çalışmayı bir disipline bağlayarak sokak ve alışveriş yerleri oluşturma anlamında önemli maddenin kabul edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"İlçenin kültürel yapısını, geleneksel mimarisini yansıtan binalar üzerinde bir proje yarışması düzenleyerek, bugünden sonra renginden, ahşap işçiliğine, cephe çalışmasına kadar bir kurumsal kimlik oluşsun istiyoruz. Meclisimiz sokak güzelleşmesi proje kapsamındaki bölgelerde mülkiye sahiplerine bu anlamda tebligat yapıp meclis kararıyla çalışmayı bildirecek, hem gerekli duyduğu hallerde imkanları olmayan vatandaşlarımızın binalarının masrafların tamamını belediye bütçesinden karşılayarak projeleri hayata geçirecek. Birkaç yıl içerisinde çok şirin görüntü alacağını ve hem bizler açısından hem de kente gelen misafirler açısından da artı olacağına inanıyoruz. İpek yolunun bir ticari kolu olan Vezirhan'dan başlayarak Ankara 'ya kadar devam eden tarihi eserlerle süslü bu güzergahın önümüzdeki süreçte tekrar bir ticaret yolu haline geleceğini, doğa turizmi anlamında, hafta sonu geziler anlamında bakir kalmış bu bölgenin büyük kentlerde sıkılmış bunalmış insanlar için bir çözüm olacağına yürekten inanıyorum."