Gölpazarı Belediye Olağan Meclis Toplantısı

Gölpazarı Belediye Olağan Meclis Toplantısı
Gölpazarı Belediye Olağan Meclis Toplantısı
BİLECİK (AA) - Gölpazarı Belediyesi aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı, Başkan Vedat Kazıcı başkanlığında yapıldı.Belediyede gerçekleştirilen...

BİLECİK (AA) - Gölpazarı Belediyesi aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı, Başkan Vedat Kazıcı başkanlığında yapıldı.

Belediyede gerçekleştirilen toplantıda, belediye ücret tarifeleri görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

Kazıcı, Ocak 2016 tarihinden itibaren, belli kalemlerde bakanlığın uyguladığı yeniden değerlendirme oranını ilave ettiklerini belirterek, belediyelerin hizmet verebilmesi ve vatandaşların sorunlarına çözüm üretebilmesi için bütçelere ihtiyacının bulunduğunu söyledi.

Kentin ekonomik ve insanların sosyo ekolojik koşullarını değerlendirerek, zarar vermeden belediyenin masraflarını ve kamu harcamalarını en aza indirdiklerini ve başarılı olduklarını anlatan Kazıcı, şunları kaydetti:

"Yaptığımız tasarruflarla ve teknolojik yatırımlarla, bütçemizi katlayarak devam ediyoruz. Ben göreve başladığımda yüzde 87,7 personel gideri, bugün itibarıyla yüzde 26'nın indirilmiş. Personel gideri olan ve aynı zamanda da 6 milyon civarında geliri olan belediyeye ulaştık. Bu bölgedeki belediyelerin, tarife ücretlerinin altında bir ücretle gidiyoruz, mümkün olduğu kadar daha altında tutma gayret ediyoruz. Belediyenin gelirini verimli kullanıyoruz, bu güne kadar gelir kalemlerine girmemiş bir çok yeni kalemi hayata geçirerek bütçemizi büyütüyoruz. Büyüyen bütçeden burada yaşayan halkın daha fazla pay alacağını, onların yaşamlarını kolaylaştırma adına bu bütçeden faydalanacaklarının müjdesini veriyorum."