Gölpazarı Belediyesi'nden Kadir Gecesine özel iftar

Gölpazarı Belediyesi'nden Kadir Gecesine özel iftar
Gölpazarı Belediyesi'nden Kadir Gecesine özel iftar
BİLECİK (AA) - Gölpazarı Belediyesi tarafından Kadir Gecesine özel iftar programı düzenledi.CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Halk Kütüphanesi...

BİLECİK (AA) - Gölpazarı Belediyesi tarafından Kadir Gecesine özel iftar programı düzenledi.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Halk Kütüphanesi Bahçesi'nde Kaymakam Celalettin Taşkaya, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, İlçe Müftüsü Mükerrem Cüre ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı programda, koalisyon çalışmalarının başladığını hatırlatarak, "Bu koalisyon ortaklığı şekillendiğinde bize parlamentoda ve hükümetin bütçesinde ilçeye hangi hizmetler bulunması gerekiyorsa onu yapmaya, hazırlamaya ve her türlü katkı vermeye hazırım. Kadir Gecesi, ülkemize ve tüm İslam alemine, insanlarımıza başta mutluluk, sağlık, huzur ve en önemlisi birlik ve beraberliğin kurulmasını diliyorum" dedi.

Kaymakam Taşkaya da yaklaşık 10 aydır görev yaptığı ilçeden İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Elazığ'ın Alaçakaya ilçesine atandığını belirterek, "Sizlerden helallik almak için buradayım, haklarınız var ise helal edin, bizden yana da helal olsun. Vedalar her zaman duygulandırıcıdır" diye konuştu.

Belediye Başkanı Kazıcı ise insanların aralarındaki ufak tefek kırgınlıkları, lüzumsuz çekişmeleri aşmak için önemli günlerden birisinin Kadir Gecesi olduğunu vurgulayarak, "Diliyorum ve umut ediyorum ki, buradaki beraberlik büyüyerek çoğalsın. Biz her zaman olduğu gibi vatandaşımızı ayırmadan hangi görüşte olursa olsun onlara eşitle ve aynı hizmeti vermeye devam edeceğim" ifadesinde bulundu.

Program Kur-an'ı Kerim tilaveti okunması ve Eskişehir Kubbe Altı Tiyatro ve Tasavvuf Müziği seslendirmesi ile semazen ve orta oyun gösterisiyle sona erdi.