Gölpazarı Kaymakamlığından genelge

Gölpazarı Kaymakamlığından genelge
Gölpazarı Kaymakamlığından genelge
- Kaymakam Celalettin Taşkaya, kış mevsiminde alınacak tedbir ve yürütülecek faaliyetlere ilişkin genelge yayınladı

BİLECİK (AA) - Gölpazarı Kaymakamı Celalettin Taşkaya, kış mevsiminde alınacak tedbir ve yürütülecek faaliyetlere ilişkin genelge yayınladı.

Taşkaya, yayınladığı genelgede, ilçenin kış koşullarına bağlı olarak yoğun yağış ve soğuk havanın etkisi altına girdiğini anımsatarak, kurum ve köy muhtarlıklarının kış koşullarının herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemesi, vatandaşların hayatını olumsuz etkileyecek ve  mağdur edebilecek durumları plan ve tedbirlerini gözden geçirmelerini istedi.

Merkez ve köylerde kış mevsiminde meydana gelebilecek yoğun kar yağışına yönelik olarak alınacak tedbir ve yapılacak çalışmalarda görev verilen kamu kurum ve kuruluşlar ile özel sektör kuruluşlarının birinci derece sorumlu olacağını bildiren Taşkaya, yayınladığı genelgede, şu ifadelere yer verdi:

"Kış mevsiminde ortaya çıkan yoğun kar yağışı sonrası yürütülen karla mücadele çalışmalarında alınacak tedbirler ve yapılacak tüm çalışmalarda genel koordinasyon kaymakamlık adına Afet ve Acil Durum Merkezi tarafından yürütülecektir. Karla mücadelede görevli kurumlar telli, telsiz ve uydu haberleşme sistemlerini gözden geçirecek ve söz konusu sistemleri her an kullanıma hazır hale tutacaklardır. Kış mevsiminde yoğun olarak karşılaşılan soba kaynaklı yangınlara ve baca zehirlenmelere karşı, belediye ve Sağlık Grup Başkanlığı tarafından halka ve kurumlara yönelik bilgilendirme çalışması yürütecek."