Gölpazarı Ziraat Odası Başkanı Denizli güven tazeledi

Gölpazarı Ziraat Odası Başkanı Denizli güven tazeledi
Gölpazarı Ziraat Odası Başkanı Denizli güven tazeledi
- Gölpazarı İlçe Ziraat Odası Genel Kurulunda Oda Başkanlığına Mehmet Denizli yeniden seçildi

BİLECİK (AA) - Gölpazarı ilçesi Ziraat Odası Genel Kurulunda oda başkanlığına Mehmet Denizli yeniden seçildi.

Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Devrim Toraman, Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen ve ilçe oda başkanları ile delege katıldı. Seçimde, Mehmet Denizli 33, Ali Saim Çetinkaya 19 oy aldı.

Yeniden göreve seçilen Denizli, yaptığı teşekkür konuşmasında, tarımın her ülkede önem verilen bir sektör ve ziraat odalarının da çiftçilerin mesleki örgütü olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Çiftçilerin sorunları fazladır, bu sorunları delegelerimiz ve çiftçilerimizin odalarına sahip çıkmaları ve destek vermeleri sayesinde hep beraber aşacağımıza inandık. Çiftçilerin ürettiği ürünleri, hallere gönderme hususunda öncülük yapılmış ve yaklaşık 150 bin lira kazandırıldı.  Odamızın danışman hizmetleri, çiftçilerimizin eğitime yönelik kurslar devam edecek. Bütçe imkanımıza göre odamız adına, bina ve sosyal tesis yapılacak. Zirai mücadele entegre planı uygulanacak, küçük ve büyükbaş hayvancılığın geliştirilmesi için projeler yapılacaktır."

            Kazıcı da sivil toplum örgütlerinin toplumda yer aldığını ifade ederek, "Dilimiz, ırkımız, siyasi görüşümüz ne olursa olsun, ziraat yaptığınız için birliktesiniz. Öncelikle bu birlikteliği hiçbir zaman kaybetmemeniz ve mesleğinize sahip çıkmanız."