Gölpazarı'nda "Hasta ve yaşlı hizmetleri, yaşlı refakatçisi" sertifika töreni

Gölpazarı'nda "Hasta ve yaşlı hizmetleri, yaşlı refakatçisi" sertifika töreni
Gölpazarı'nda "Hasta ve yaşlı hizmetleri, yaşlı refakatçisi" sertifika töreni
BİLECİK (AA) - Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde, Kaymakamlık ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından "Hasta ve yaşlı hizmetleri,...

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde, Kaymakamlık ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından "Hasta ve yaşlı hizmetleri, yaşlı refakatçisi" kursuna katılan kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Kaymakam Celalettin Taşkaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende, 2014-2015 yılında düzenlenen kursa katılan başarılı olan 22 kursiyere sertifika almaya hak kazandığını söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın söz verdiği Huzurevi projesini bakanlığa gönderdiklerini ve Reşadiye Mahallesine 5 dönüm hazine arazisine huzurevleri yapılacağını bildiren Taşkaya, şöyle konuştu:

"Her binada 8'er kişi olmak üzere toplam 40 kişinin istihdam edeceği  huzurevi inşaatına başlayacağız. Burada kalamayan diğer yaşlılar içinde yıllık programlar halinde, evde yaşlı bakım programı uygulayarak bakamadığımız, ulaşamadığımız hiç yaşlı kalmayacak.İlçemizde bulunan tüm yaşlılara ulaşmış olacağız. Bizim için vakfımız övünç kaynağı olacak. Kiralama işlemi yaparak, ' Kadın ve Aile Merkezi' açacağız. Vakıf kanalıyla sosyal bir ihtiyacın giderilmesi amacıyla sadece kadınlara özgü spor yapabilecekleri geçireceğiz."

Konuşmanın ardından Kaymakam Taşkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Akagündüz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yıldız ve beraberindekiler, kursiyerlere belgelerin verdi.