Gölpazarı'nda "Olağanüstü hal" tatbikatı

Gölpazarı'nda "Olağanüstü hal" tatbikatı
Gölpazarı'nda "Olağanüstü hal" tatbikatı
- Gölpazarı Şehit Kemal Ay ve Güner Orbay Sağlık Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde yangın ve deprem tatbikatı düzenlendi.

BİLECİK (AA) - Gölpazarı Şehit Kemal Ay ve Güner Orbay Sağlık Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde yangın ve deprem tatbikatı düzenlendi.

Sivil Savunma haftası nedeniyle, Gölpazarı itfaiye Amirliği ekipleri tarafından, yaşanabilecek, yangın ve depremlere hazırlık amacıyla tatbikat düzenlendi. Tatbikatta, sivil savunma ve itfaiye ekipleri, öğrencileri okul binası çıkışına yönlendirdi, içeride mahsur kalan öğrencileri kurtarılarak, yaralılar hastaneye kaldırılırdı.

İtfaiye Amiri Fatih Gökler yaptığı açıklamada, "Gölpazarı'nda karşılaştığımız en çok  yangınlara karşı tedbir alınması amacıyla ve çocukların ileride yaşayabileceği sıkıntıları gidermek için yangın tüpü nasıl kullanılır, evdeki piknik tüpü yada ocaktaki tüpler  tutuştuğunda yada sobadan çıkan kıvılcımlar etrafa sıçradığı zaman ne yapmak gerektiği, bu tarz yangınlarda ilk müdahale nasıl yapılır konularında öğrenci kardeşlerimizi eğitmeye çalışıyoruz" dedi.

Tatbikatta, 112 Acil Sağlık ekipleri, Şehit Kemal Ay Anadolu Lisesi ve Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri hazır bulundu.