Gölpazarı'nda servis sürücülerine eğitim

Gölpazarı'nda servis sürücülerine eğitim
Gölpazarı'nda servis sürücülerine eğitim
BİLECİK (AA) - Gölpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşımalı eğitim uygulaması yapan okul servis araç sürücülerine yönelik seminer...

BİLECİK (AA) - Gölpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşımalı eğitim uygulaması yapan okul servis araç sürücülerine yönelik seminer verildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıda, öğrenci taşıma uygulamaları, veli davranış modelleri, etkili iletişim yöntemleri araç şoförlerinin ve rehber personelinin öğrenci ve veliye yaklaşımı, olumsuz oluşturacak davranış modelleri hakkında bilgiler verildi.

İlçe emniyet ve jandarma trafik ekipleri, öğrenci taşımacılığında seyir halindeyken veya durma ve duraklamalarda dikkat edilecek kurallar, aşırı hız, yakın takip, şerit izleme, geçiş kolaylığı sağlama, öğrenci ve velilerin iniş ve binişlerinde dikkat edilmesi gereken trafik ve güvenlik konuları ile son çıkan okul servis araçlarıyla ilgili yönetmeliklerde değişen bazı hususları görsel ve teorik olarak anlatarak, araç sürücülerine uyarılarda bulundu.